Vägghylla, John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster", Källemo. Vitlackerad björk. Brännmärkt. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 2380
Metropol Auktioner
John Kandell, a 'Pilaster' shelf from Källemo, designed 1989. - Bukowskis
Hylla Pilaster John Kandell för Källemo - Stockholms Auktionsverk
JOHN KANDELL (SVERIGE, 1925-1991). Hylla, "Pilaster", för Källemo AB, 1900-talets slut. Möbler - Övrigt - Auctionet
John Kandell för Källemo. 'Pilaster'. Vägghylla i massiv körsbär | Lauritz.com
Hylla “Pilaster” - Stockholms Auktionsverk
Netauktion - Vägghylla, Pilaster, John Kandell
Auktionstipset - HYLLA "Pilaster", John Kandell, Källemo, sent 1900-tal.
John Kandell hylla Pilaster - Stockholms Auktionsverk
Hylla 'Pilaster', John Kandell, Källemo | Lauritz.com